laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:04



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
 Pomocy!!! Zawieszki Kompa p wymianie procesora. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sie 2005, 15:16
Posty: 3
Miejscowość: Częstochowa
Post Pomocy!!! Zawieszki Kompa p wymianie procesora.
Witam wszystkich, chciałbym aby doradzono mi w sprawie zawieszek kompa. Ostatnio wymieniłem procesor Duron 900Mhz na Athlona 2200XP.
Z początku wykrywało go jako 1500 ale po aktualizacji Bios`u i przestawieniu FSB na 133Mhz był wykrywany jako 2200. Jednak po 30 minutach pracy słychać dziwny odgłos z komputera tak jakby się zawiesił, oczywiście nic wtedy nie chodzi. Moja płytka to dziadek :( ESC K7S5A, nie wiem co jest przyczyną tych zakłóceń. Oczywiście chłodzenie wzmocniłem dwoma dodatkowymi wiatraczkami na obudowie, a temperatura jest stabilna i w normie. prosz o szybka odpowiedź!!!


Czw 04 Sie 2005, 15:30
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Być może nie wyrabia zasiłka ewentualnie jest źle zamontowany cooler na procku (np. źle dociśnięty lub źle nałożona pasta termoprzewodząca) Płyta może też powodować wiechy jeżeli nie ma zasilania trójfazowego. Musisz zobaczyć czy wokół procesora masz odpowiednią ilość cewek.

_________________
w moderacji...


Czw 04 Sie 2005, 16:46
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Zalezy jaka masz wersje plyty sam kiedys mialem K7S5A nie pamietam jaka wersje ale bylo to jakies 2 lata temu kupowana i musze cie zmartwic ona obsluguje procki max do 2100+, no ale skoro jest nowy bios i musza one byc 0,18 um. nie moga byc 0,13 bylo tak samo jak do mojej wlozylem 0,13 zwiechy i cuda sie dzialy, procek zostal wymieniony na 0,18um i chodzilo wszystko. Wiec zobacz jaka masz wersje plyty glownej powinno pisac na laminacie, wejdz na strone producenta www.ecs.com.tw i zobacz jakie procki obsluguje tam bylo to tak ladnie opisane bo sprawdzalem jak wymienialem proca.

_________________
Atari ;)


Czw 04 Sie 2005, 20:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sie 2005, 15:16
Posty: 3
Miejscowość: Częstochowa
Post Problem ciąg dalszy!!!
Już zwęszyłem przyczynę tych zawieszek, poprostu karta grafiki grzeje się bardzo przy 1800Mhz ale założyłem wiatraczek i wszystko gra. Tylko że pojawił się następny problem po wymianie oprogramowania podczas słuchania muzyki i otwierania stronek słychać tak jakby się winap zacioł nie można wtedy ruszać myszką. jednak po 5-10sek wszystko dalej pracuje, takie zacinki zdarzają sie dośc często nawet do 20 w ciągu 2 godzin pracy!!!

Proszę pomóżcie mi z tym problemem :(


Nie 07 Sie 2005, 23:34
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Problem ciąg dalszy!!!
yogi455 napisał(a):
Już zwęszyłem przyczynę tych zawieszek, poprostu karta grafiki grzeje się bardzo przy 1800Mhz ale założyłem wiatraczek i wszystko gra. Tylko że pojawił się następny problem po wymianie oprogramowania podczas słuchania muzyki i otwierania stronek słychać tak jakby się winap zacioł nie można wtedy ruszać myszką. jednak po 5-10sek wszystko dalej pracuje, takie zacinki zdarzają sie dośc często nawet do 20 w ciągu 2 godzin pracy!!!

Proszę pomóżcie mi z tym problemem :(


Kartę muzyczną masz zintegrowaną z płytą?

_________________
w moderacji...


Pon 08 Sie 2005, 14:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sie 2005, 15:16
Posty: 3
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Niestety tak!!! :(


Pon 08 Sie 2005, 23:17
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
yogi455 napisał(a):
Niestety tak!!! :(


Więc zapewne to ona jest przyczyną. Spróbuj ją jakoś inaczej skonfigurować w BIOSie lub wyłączyć. Ewentualnie powyłączaj wszystko co masz zintegrowane z płytą oprócz muzy i zobacz co wtedy. Prawdopodobnie jednak będziesz musiał dokupić kartę na PCI (zwykłą już kupisz za 40zł a SB Live Player już za 75zł)

_________________
w moderacji...


Wto 09 Sie 2005, 08:26
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post Re: Pomocy!!! Zawieszki Kompa p wymianie procesora.
yogi455 napisał(a):
Witam wszystkich, chciałbym aby doradzono mi w sprawie zawieszek kompa. Ostatnio wymieniłem procesor Duron 900Mhz na Athlona 2200XP.
Z początku wykrywało go jako 1500 ale po aktualizacji Bios`u i przestawieniu FSB na 133Mhz był wykrywany jako 2200. Jednak po 30 minutach pracy słychać dziwny odgłos z komputera tak jakby się zawiesił, oczywiście nic wtedy nie chodzi. Moja płytka to dziadek :( ESC K7S5A, nie wiem co jest przyczyną tych zakłóceń. Oczywiście chłodzenie wzmocniłem dwoma dodatkowymi wiatraczkami na obudowie, a temperatura jest stabilna i w normie. prosz o szybka odpowiedź!!!

I problem się rozwiązał?

Ja bym na tego ECS stawiał lub zasiłke...

EDIT1
A właściwie co ten post robi w dziale OC???

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Wto 27 Wrz 2005, 15:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.