laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:36



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Laptop za około 3000-3500zł (koniecznie bez systemu) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 13 Lut 2010, 15:02
Posty: 2
Miejscowość: Dca
Post Laptop za około 3000-3500zł (koniecznie bez systemu)
Szukam laptopa bez systemu - na uczelni mam konto na MSDNAA i mam darmowe różne systemy Microsoftu :cool: Obecnie pracuję na notebooku Acer Aspire 5101 który swoją wydajnością doprowadza mnie do szału... w związku z tym poszukuję laptopa dość wydajnego, główne jego zadania to:
- wymagające gry
- programy graficzne pokroju Photoshop
- czasami obróbka wideo
- możliwość pracy z kilkoma wymagającymi aplikacjami jednocześnie
(w starym laptopie to jest główny problem...)

Po wstępnej analizie ukierunkowałem się głównie w stronę Asusa i wybrałem parę modeli:
- Asus N61VN - najbardziej interesujący mnie model tylko stary procesor, ostatnio podoba mi się seria i5/i7 z HT (mimo słabego taktowana)
- Asus M60J - byłby fajny gdyby nie dysk twardy... tylko 320GB, zastanawiam się nad sprawą: doczytałem się że w droższej odmianie są 2 dyski po 320GB, czy w tej tańszej również jest miejsce na drugi dysk?
- Asus N71VN - lepszej jakości matryca niż w N61VN do tego przekątna 17,3" i gratis subwoofer
- Asus N61JA - tego z tego co się orientuję jeszcze go nie ma ale liczę że pojawi się początkiem marca, wtedy stał by się moim faworytem
- Asus N61JV - model na procesorze i5, z tym że nie podoba mi się karta graficzna


Czy jest możliwość np. indywidualnej dopłaty żeby w notebooku znalazł się napęd blu-ray bądź większy dysk twardy bądź inna karta graficzna?

Który wybór byłby najbardziej odpowiedni, ewentualnie czy koś mógłby mi polecić coś jeszcze?


Sob 13 Lut 2010, 15:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Do takich wymagań to najlepiej coś z serii dla graczy Asusa. Niedawno pojawiły się bardzo mocne (jak na laptopa) sprzety z i5/i7 właśnie. Czyli seria G. Mają też matryce o większej rozdzielczości.
Wielozadaniowość to nie tylko kilka rdzeni CPU ale i szybki dysk twardy a z tym w lapkach wciąż jest tak sobie. Podstawa to czas dostępu który w HDD jest słaby.
Dodatkowa inwestycja w SSD rozwiązałaby sprawe na pewno. Wtedy drugi dysk HDD byłby na dane.

Dysk zawsze możesz wymienić na większy. Myśle że dość łatwo znaleźć kupca na nie używanego 320GB a w to miejsce zamontujesz spokojnie np 640GB.
Karty graficznej nie da się wymienić. Z BR większy problem, ciężko z odsprzedażą nagrywarki DVD.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 14 Lut 2010, 17:29
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lut 2005, 01:51
Posty: 114
Miejscowość: Katowice
Post 
Troszkę za duże wymagania stawiasz sprzętowi do 3500, zwłaszcza
Cytuj:
- wymagające gry
Do tego jak wspomniał rafa przeznaczona jest seria G z Asusa, ale ceny zaczynają się od 5tyś. Z propozycji które wymieniłeś postawiłbym na m60j (ze względu na i7). Miejsce na dysk chyba jest ale będzie problem z montażem (brak odpowiedniej kieszeni).
Cytuj:
Czy jest możliwość np. indywidualnej dopłaty żeby w notebooku znalazł się napęd blu-ray bądź większy dysk twardy bądź inna karta graficzna?
Latpop to nie komputer stacjonarny który możesz przy zamówieniu złożyć z podzespołów. Kupujesz gotową konfigurację którą producent wypuścił na rynek.

_________________
Flame USER
Lap: Lenovo - IBM Y550 T6500 :: 3072MB :: 320GB :: GT130M DDRIII :: white edition ;]
wbrew opiniom - zero problemów ;]

Image
Image


Nie 14 Lut 2010, 20:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 13 Lut 2010, 15:02
Posty: 2
Miejscowość: Dca
Post 
Cytuj:
Latpop to nie komputer stacjonarny który możesz przy zamówieniu złożyć z podzespołów. Kupujesz gotową konfigurację którą producent wypuścił na rynek.

Nie zgodzę się z tą opinią, są laptopy których konfigurację można modyfikować, np. BlueBerry Compal NBLB2. Na stronie Bluemobility jest konfigurator. tylko mi się nie podoba wizualnie ten Compal :evil:

Cytuj:
Wielozadaniowość to nie tylko kilka rdzeni CPU ale i szybki dysk twardy a z tym w lapkach wciąż jest tak sobie. Podstawa to czas dostępu który w HDD jest słaby.

Tak się zastanawiam czy podobnej wydajności by nie miał 2 rdzeniowy core 2 duo z N61VN...
na korzyść m60j przemawia niby dysk 7200rpm, dyski SSD za drogie dla mnie niestety :roll:

Co do BR to w sumie po głębszych przemyśleniach nie problem. Można kupić zewnętrzny napęd :P a gratis będę mógł odtwarzać płyty na różnym sprzęcie :)

A co do Asusa N61JA - w dalszym ciągu nie ma informacji czy pojawi się w sprzedaży?


Nie 14 Lut 2010, 22:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.