laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:57



Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 laptop - parametry 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post laptop - parametry
Witam, jestem tu któryś raz ale zarejestrowałem się teraz bo mniej więcej za miesiąc czeka mnie kupno laptopa.
I teraz moich kilka pytań:
1. Który procesor lepszy (najwydajniejszy): i7-720QM, i7-620, i5-520 (nad tymi sie zastanawiam)
2. Karta graficzna, z którą będzie można pograć w chociażby FIFA 11: GT330 - GTS360 - ATI 5650 - 5730 - 5850 - 5870?
3. Czy jest bardzo duża różnica między matrycą z LED a bez LED-u?

prosiłbym o odpowiedzi jak najbardziej pomocne.


Pon 16 Sie 2010, 23:04
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
1. i7-720QM to czterordzeniowiec... Jak już chcesz dużo wydać to nie przepłacaj tylko weź i7-620. Zapewne i tak nie wykorzystasz 8 wątków ;)

2. HD5870 > HD5850 > GTS360 > HD5730 > HD5650 > GT330 - Wg kolejności od lewej do prawej, gdzie z lewej najwydajniejsza, a z prawej najwolniejsza z tych wymienionych. Każda sobie poradzi z Fifą 11.

3. Patrząc na podzespoły, które wymieniłeś to wybierając najwydajniejsze z nich w tej klasy (cenie) notebooku ekran powinien być LED i dodatkowo wysokiej jakości. Zapewne gdzieś tam jeszcze w pudełkach siedzą notebooki bez podświetlenia LED, ale to znikoma część. Dzięki zastosowaniu diod LED notebooki są bardziej energooszczędne, matryca lepiej doświetlona a i w tych najdroższych ekranach, czerń niczego sobie ;) Bierz LED. Bezapelacyjny zwycięzca nad "świetlówkami".

Ile masz zamiar przeznaczyć na notebooka?


Wto 17 Sie 2010, 09:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
Ok, nie będę ukrywał, że w tych nowszych technologiach z procesorami akurat się nie znam. O co dokładnie chodzi z tymi wątkami?

Co do karty graficznej to chciałbym 5870 bo to jak na razie najwydajniejsza na rynku karta. Tylko wtedy jak chcę takiego gamingowego lapka, to jest wtedy z procesorem i5-430M, a interesował by mnie i5-520 niż ta słabsza wersja. Z kolei jak bym chciał coś pokroju i7 to już cena powyżej 5000zł.

Ile chce przeznaczyć? Tak jak w temacie: od 3500 do 4200, 4300 max.

I właśnie te LED-y. Niektóre gamingowe MSI są fajne, ale nie ma LED. nie pamiętam który to już model MSI jest.


Podoba mi się ten od x-kom na allegro: http:patrz regulamin!!!.xx ale tu znów jest procek i5-450. Jak dla mnie za słaby. Chyba, że myślisz inaczej. Bo ogólnie to bedzie mój pierwszy laptop więc, chciałbym dobrze zainwestować w coś co "pochodzi" mi 2, 3 lata.

Kolejny to ten też x-kom: http:patrz regulamin!!!.xx
Tu już procek bardziej zadawalający mnie.

Kolejny to ten Asus gamingowy: http:patrz regulamin!!!.xx


Albo to Toshiba: http:patrz regulamin!!!.xx

Przy takiej konfiguracji kiedy jest mocny procek a słabsza grafia, warto inwestować w taki sprzęt czy lepiej wybrać i5 z mocniejszą grafiką?

Pomóżcie mi jeszcze mniej więcej jaka jest zasada działania tego czterordzeniowego procka i7. Na jakiej zasadzie działa? CZy turbo boost włącza się automatycznie kiedy potrzebuje dużej mocy np. w grze, czy trzeba go w opcjach uruchomić? Czy podobna sytuacja wygląda w i5?

I ostatnia propozycja i wiecej już nie zamęczam: http:patrz regulamin!!!.xx
Co o tym mysleć?




Dzięki wielkie za każdą odpowiedź i w miarę możliwości prosiłbym i rzetelne informacje i odpowiedź mniej więcej na każde pytanie. Może być skrótowo. Dzięki! :wink:


Ostatnio edytowany przez lubinek Czw 26 Sie 2010, 12:37, edytowano w sumie 3 razy



Wto 17 Sie 2010, 11:47
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Z wymienionych przez Ciebie notebooków najlepszym wyborem byłby http:patrz regulamin!!!.xx

Jest to ten sam notebook co ten, który podałeś tuż pod nim ;)

Dlaczego akurat ten notebook? Dlatego, że posiada lepszy procesor, który wyżej się podkręca z Turbo Boost. Karty graficzne w tym Asusie i zaproponowanym przez Ciebie MSI są porównywalne, więc w tym przypadku bardziej bym się kierował wyglądem ;)

Procesor czterordzeniowy będzie bardziej się grzać niż dwurdzeniowy odpowiednik. Zauważ że Toshiba, którą podałeś to ogromny notebook. Ponadto dwurdzeniowy Core i5-520 normalnie pracuje z częstotliwością 2,4 GHz, a więc sporo wyższą niż w i7-720QM. Dodatkowo jeżeli masz zamiar głównie grać to nie jest Ci potrzebny czterordzeniowy procesor. Tym bardziej, że technologia Hyper Threading pozwala na wykonywanie dwóch operacji jednocześnie przez jeden rdzeń, a zatem dodatkowo masz 4 wirtualne rdzenie - razem 8. W i5-520 masz zatem teoretycznie 4 rdzenie i jest to wystarczające.

Co do LED-ów to najlepiej zapytaj w sklepie, co mają podane na pudełku, bo może akurat w ofercie tego nie zaznaczyli, że ma LED, a ma ;)

Turbo Boost jest we wszystkich procesorach firmy Intel z rodziny Core i5 i i7.

Sama technologia sprawia, że procesor zwiększa swoje taktowanie (taktowanie poszczególnych rdzeni) jeżeli jest to akurat wymagane. Warunek jest taki, że nie może przekroczyć dopuszczalnego TDP. W przypadku Core i7-720QM taktowania są na takim poziomie, żeby ilość wydzielanego ciepła nie przekroczyła ustalonego poziomu zbyt szybko.

Turbo Boost działa automatycznie.


Ostatnio edytowany przez D154573R, Czw 26 Sie 2010, 12:37, edytowano w sumie 1 raz



Wto 17 Sie 2010, 13:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
D154573R napisał(a):
Z wymienionych przez Ciebie notebooków najlepszym wyborem byłby http://allegro.pl/item1179588214_rewela ... g51jx.html
Dlaczego akurat ten notebook? Dlatego, że posiada lepszy procesor, który wyżej się podkręca z Turbo Boost. Karty graficzne w tym Asusie i zaproponowanym przez Ciebie MSI są porównywalne, więc w tym przypadku bardziej bym się kierował wyglądem ;)


Mówisz, że styknął by na rok, dwa?

Cytuj:
Procesor czterordzeniowy będzie bardziej się grzać niż dwurdzeniowy odpowiednik. Zauważ że Toshiba, którą podałeś to ogromny notebook. Ponadto dwurdzeniowy Core i5-520 normalnie pracuje z częstotliwością 2,4 GHz, a więc sporo wyższą niż w i7-720QM. Dodatkowo jeżeli masz zamiar głównie grać to nie jest Ci potrzebny czterordzeniowy procesor. Tym bardziej, że technologia Hyper Threading pozwala na wykonywanie dwóch operacji jednocześnie przez jeden rdzeń, a zatem dodatkowo masz 4 wirtualne rdzenie - razem 8. W i5-520 masz zatem teoretycznie 4 rdzenie i jest to wystarczające.


Czyli brać lepiej i5 niż i7, dobrze rozumiem?

A nawet jak bym nie miał lapka z matrycą LED, to chyba aż dużej różnicy nie będzie?

Cytuj:
Turbo Boost działa automatycznie.


No to great :)


Dzięki D154573R! Jak coś to jeszcze napisze albo na PW. :)


Wto 17 Sie 2010, 17:38
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Cytuj:
Mówisz, że styknął by na rok, dwa?


Dwa minimum.

Cytuj:
Czyli brać lepiej i5 niż i7, dobrze rozumiem?


W tym przypadku tak.

Cytuj:
A nawet jak bym nie miał lapka z matrycą LED, to chyba aż dużej różnicy nie będzie?


Tym się nie przejmuj. Taki mocny notebook i tak długo nie pociągnie na baterii, więc nie ma dużego znaczenia podświetlenie matrycy.


Wto 17 Sie 2010, 18:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
D154573R napisał(a):
Dwa minimum.


To mnie zadowala. Bo wydając tyle kasy oczekuje, że będzie służył na dłużej.

Biorę tego i5-520 z dobrą grafiką. Gdzieś tak pod koniec września może będę go brał to mam nadzieję, że x-kom będzie miał tego Asusa :) i że będzie się dobrze sprawował.


Cytuj:
Tym się nie przejmuj. Taki mocny notebook i tak długo nie pociągnie na baterii, więc nie ma dużego znaczenia podświetlenie matrycy.


Pytam, bo na notebookcheck przy recenzji jednego z MSI, pisało w wadach: brak podświetlenia LED. Stąd moje pytanie co do LEDów w laptopach. Ten Asus akurat ma LED.
Z resztą nawet jakbym w coś zagrał to podłącze sobie laptopa przez HDMI do TV LCD i będzie miód :)

A jeszcze jedno mi się nasunęło. Czy rozdzielczość 1366x768 w laptopach ma znaczenie na jakość obrazu np. po podłączeniu do TV? Albo w grach na laptopie? Wydaję mi się, że nie, bo HDMI obraz leci 720p i 1080p.


Wto 17 Sie 2010, 18:25
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Ja na stałe mam podłączonego notebooka przez HDMI do monitora i tam mam ustawioną rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. W gry na notebooku nie gram bo mam integrę Intela. Podsumowując... Jakość obrazu będzie taka jaką rozdzielczość ustawisz na TV ;) Najlepiej natywną. Pamiętaj, że im wyższa rozdzielczość tym potężniejszej karty graficznej potrzebujesz (to tak w skrócie).

Napisz przed zakupem, może coś nowszego i lepszego wyjdzie ;)

Co do MSI to pamiętaj, że taki model GX640 jest w wielu wersjach. Może któreś mają LED, a może MSI czyści magazyny ;)


Śro 18 Sie 2010, 01:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
Cytuj:
Pamiętaj, że im wyższa rozdzielczość tym potężniejszej karty graficznej potrzebujesz (to tak w skrócie).

Czyli ten Asus z tą kartą by sobie poradził?

Cytuj:
Napisz przed zakupem, może coś nowszego i lepszego wyjdzie ;)

Na pewno napiszę, żeby jeszcze jakąś radę otrzymać :)


Śro 18 Sie 2010, 01:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
kurcze, tak teraz patrze na te laptopy Asus i MSI od x-kom i się lekko załamałem heh. W Asusie jest lepszy procek, ale nie ma systemu, a w MSI jest słabszy procesor i jest Siódemka.
I teraz co wybrać w razie czego, eh. Msi ma fajną kartę grafiki i system, a Asus mocniejszy procek i bez systemu. Masakra, heh.
Sory za posta pod postem.


Śro 18 Sie 2010, 02:14
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Skoro masz zamiar kupić w przyszłym miesiącu to może trochę potanieją, albo kupisz sobie w tej cenie model z systemem ;)

Na dzień dzisiejszy sobie poradzi ta karta graficzna. Gdybyś cały czas chciał grać tylko na notebooku z wykorzystaniem jego ekranu to nie widziałbym żadnego problemu. A tak rozdzielczość 1080p może z czasem sprawiać problemy ;) Ale zmniejszysz trochę ustawienia grafiki i będzie ok.


Śro 18 Sie 2010, 09:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
D154573R napisał(a):
Skoro masz zamiar kupić w przyszłym miesiącu to może trochę potanieją, albo kupisz sobie w tej cenie model z systemem ;)


Mam nadzieję, oby tak było :)

Cytuj:
Na dzień dzisiejszy sobie poradzi ta karta graficzna. Gdybyś cały czas chciał grać tylko na notebooku z wykorzystaniem jego ekranu to nie widziałbym żadnego problemu. A tak rozdzielczość 1080p może z czasem sprawiać problemy ;) Ale zmniejszysz trochę ustawienia grafiki i będzie ok.


A jeżeli na TV ustawił bym 720p, to jakość obrazu pewnie była by gorsza. Czy nie?


Ostatnio edytowany przez lubinek, Śro 18 Sie 2010, 11:58, edytowano w sumie 1 raz



Śro 18 Sie 2010, 11:58
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Jeżeli telewizor masz 1080p, to jakość na niższej rozdzielczości będzie gorsza. LCD tak mają. Jedynie na natywnej rozdzielczości obraz jest najlepszy.

Chyba, że masz w TV możliwość dołożenia czarnej ramki do obrazu w niższej rozdzielczości, albo telewizor potrafi poprawić obraz.


Ostatnio edytowany przez D154573R Śro 18 Sie 2010, 13:34, edytowano w sumie 2 razy



Śro 18 Sie 2010, 13:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sie 2010, 22:49
Posty: 33
Miejscowość: Lubin
Post 
Natywna rozdzielczość, czyli ta jaką ma TV? Jak ma 1920x1080 to jest właśnie ta natywna?

Kurde zadaje pytania jak małolat heh, no ale nie wszystkie aspekty z dziedziny technologii znam więc pytam, żeby potem nie żałować.


Śro 18 Sie 2010, 13:59
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Cytuj:
Natywna rozdzielczość, czyli ta jaką ma TV? Jak ma 1920x1080 to jest właśnie ta natywna?


Dokładnie tak :) Rzeczywista rozdzielczość matrycy LCD.


Śro 18 Sie 2010, 16:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.