laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 17:25



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 Laptop Acer TM5740 5740 i5-430M 2GB 500GB HDMI LED 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Sie 2010, 22:44
Posty: 3
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Post Laptop Acer TM5740 5740 i5-430M 2GB 500GB HDMI LED
Otóż jak się może domyślacie mam zamiar zakupić laptopa... Spodobał mi się nawet ten którego znalazłem na allegro już chciałem go kupować lecz dowiedziałem się że podobno firma Acer jest do kitu jeśli chodzi o laptopy... Nie wiem czy to prawda czy nie. Lecz ten laptop wpadł mi w oko ponieważ ma niezły sprzęt w sobie i cena też mi odpowiada (1949zł). Proszę was o rade co do tego laptopa i czy możecie mi poradzić coś lepszego albo podobnego tylko innej (dobrej) firmy i w cenie do 2 tysięcy??
Mam zamiar również zakupić Router i tu też chciałem was prosić o rade bo w tym to już w ogóle nie jestem wtajemniczony za bardzo. Otóż posiadam internet radiowy o prędkości 2mega i jest on podczepiony pod mojego PC. Mam zamiar założyć sieć bezprzewodową w domu tak abym miał internet w całym domu. Chodzi mi głównie o to aby Router ten działał bez konieczności posiadania włączonego komputera na okrągło... Słyszałem że do tego służą jakieś Access Pointy czy coś w tym stylu ale słyszałem że są też routery z wbudowanym tym urządzeniem. Naprawdę nie znam się za bardzo na tych sprawach i proszę was o pomoc i jakieś propozycje. Pozdrawaim


Śro 25 Sie 2010, 23:07
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 24 Maj 2008, 23:39
Posty: 132
Miejscowość: okolice Czestochowy
Post 
Co do firmy acrer to tak, prawda jest to ze nie jest to najlepsza firma produkujaca laptopy. Acery sa dosyc awaryjne. Ja polecam najlepiej asusa jest najmniej awaryjny (jest na 1 miejscu w rankingu firm produkujace laptopy).


Napisz moze do czego bys uzywal laptopa to bedzie latwiej wybrac cos dobrego do 2 tys.

Np:. cos takiego http://www.x-kom.pl/p/53555-notebook-la ... vd-rw.html

Ma zintegrowana grafe wiec dosyc wymagajacych (prawie wszystkie nowe) gier z trudem uruchomisz.

http://www.x-kom.pl/p/52310-notebook-la ... vd-rw.html

Slabszy procesor ale za to w miare dobra grafa.


Ewentualnie cos takiego http://www.x-kom.pl/p/52890-notebook-la ... vd-rw.html


Co do tego routera to (jaka maz koncowke kabla od internetu?? taka wkrecana ??)

Potrzebny Ci jest taki router zeby podpiac ten glowny kabel od neta i potem od routera do kompa. Router musi miec wi-fi tak wiec w lapku bedziesz mial tez wi-fi i przez to sie polaczysz w calym domu.


Czw 26 Sie 2010, 00:07
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
No i ten router musi mieć możliwość wkręcenia takiego kabla (*-SMA - w zależności od wtyczki). Chyba, że masz wyprowadzony z anteny kabel sieciowy RJ-45, wtedy większość routerów będzie dobra. Napisz ile chcesz przeznaczyć. Ja od siebie NIE POLECAM D-LINK-ów.

Co do awaryjności to faktycznie może Acer nie grzeszy małą awaryjnością swoich notebooków, ale stosunek ceny do wydajności ma najlepszy. Pamiętaj, że od usterek jest gwarancja.


Czw 26 Sie 2010, 10:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Akurat z DLinkiem to zależy od modelu i wersji firmware.
Np http://www.x-kom.pl/p/21192-router-d-li ... 0mb-s.html może nie jest najtańszy ale bardzo solidny i niezawodny.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Czw 26 Sie 2010, 12:06
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Tylko jeżeli ma kabel koncentryczny z wtyczką RP-SMA lub SMA to odpada.


Czw 26 Sie 2010, 12:28
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Adrian810 napisał(a):
Otóż posiadam internet radiowy o prędkości 2mega i jest on podczepiony pod mojego PC.

Dlatego musi szczegółowo napisac jak ten internet jest dostarczany, czy w kompie ma zainstalowaną sieciówke od operatora itd itp...

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Czw 26 Sie 2010, 12:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Sie 2010, 22:44
Posty: 3
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Post 
W sprawie laptopa już nie mam problemu tak że dziękuje za pomoc. :wink:
Natomiast nadal mam problem z tym routerem. Otóż miałem powiedzieć jak wygląda mój internet. Niedawno miałem wymieniane wejścia internetowe. Było takie wkręcane co antena była bezpośrednio podłączona pod komputer. Natomiast teraz po wymianie internetu posiadam antenę zasilaną z gniazdka przez zasilacz i dalej od zasilacza odchodzi kabel do komputera ten ze standardową końcówką. Tak więc wydaje mi się że Router może być standardowy. Tylko chodzi mi o to aby działał on 24h na dobę bez włączonego komputera...
Proszę o pomoc i jakieś propozycje najlepiej aby jego prędkość przesyłu miała więcej jak 150 mega i cena też jak najtańsza. Tak abym mógł jednocześnie połączyć się z internetem z kilku urządzeń naraz (np. telefon, konsola, PC z Wi-Fi i laptop jednocześnie).


Czw 26 Sie 2010, 18:58
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Czyli masz tak jak ja, że w antenie siedzi access point, który jest zasilany z domu i od niego idzie skrętka (kabel UTP) do komputera. Wystarczy zatem, że kupisz router z WiFi b/g/n, gdzie n jest najważniejsze w tym przypadku ;) Router wymaga tylko gniazdka dla zasilacza i komputer może być wyłączony. Jedyna rzecz jaką będziesz musiał zrobić to w czasie jego konfiguracji nadać mu MAC adres karty sieciowej, która masz w komputerze.

Żeby nie było niedomówień to masz taką wtyczkę do komputera jak poniżej?

Image

Jak nie chcesz dużo wydać to tutaj masz przykładowe urządzenie:
http://www.x-kom.pl/p/50653-router-edim ... 0mb-s.html

Poleciłem Edimaxa dlatego, że chociaż mam starszy model jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Pamiętaj, że sam standard n dużo Ci nie da jak masz przeszkody na drodze w postaci np. ścian. Jeżeli tak jest kup jakiś router z większym zasięgiem, tylko cena idzie w górę wtedy znacznie.


Ostatnio edytowany przez D154573R, Czw 26 Sie 2010, 19:11, edytowano w sumie 1 raz



Czw 26 Sie 2010, 19:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Sie 2010, 22:44
Posty: 3
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Post 
Tak to ta wtyczka jak na zdjęciu powyżej dzięki za pomoc :wink:
Ale czy można prosić o więcej propzycji? Tak jak wspomniał mój przedmówca potrzebował jednak będę Routera z dużą mocą sygnału ponieważ będzie on znajdował się w domu w zamkniętych przestrzeniach oddzielonych ścianami... Mam zamiar wydać na router około 200ł lecz był bym zadowolony gdyby znalazł się jednak jakiś tańszy.


Ostatnio edytowany przez Adrian810, Czw 26 Sie 2010, 19:47, edytowano w sumie 1 raz



Czw 26 Sie 2010, 19:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
To ja takiego nie jestem w stanie polecić. Ale moge polecić taki http://www.x-kom.pl/p/14124-router-link ... 4mb-s.html

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Czw 26 Sie 2010, 21:15
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
W końcu Linksys to Cisco ;) Tylko ta cena.


Czw 26 Sie 2010, 22:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.