laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 00:19



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Problem z TV-Out'em 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Problem z TV-Out'em
Witam, mam problem z osiagnieciem kolorow na TV po podlaczeniu go do kompa za pomoca kablem S-Video - Scart. Czytalem juz na roznych forach ale nic z software'owych rozwiazan mi nie pomoglo. Zmienialem juz formaty, stery itd.

Czytalem, ze podobno do kart ati potrzebne jest 7-pinowe S-Video a u mnie jest 4 pinowe. Gdzie indziej pisze cos o laczeniu kabelkow w zlaczu scart ale nie chcialbym tego robic bo o pomylke nie trudno :)

Moze ma ktos pomysl co moze byc tego przyczyna i ewentualnie jak to naprawic... bylbym bardzo dzwieczny :)

_________________
w moderacji...


Śro 12 Paź 2005, 22:42
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Paradoksalnie może wcale nie chodzić o twojego kompa!!!! jaki masz TV?! czy s-video ma czy przez przejściówke podłączony?! jeśli nowy TV to może w jego menu coś znajdziesz?! poza tym jeszcze są sterowniki w których też musisz odpowiedni format ustawić! dużo szukania ale da się bo już nieraz tak miałem! u mnie problem rozwiązał się po ustawieniach w sterach ale skoleii na innym TV były to ustawienia właśnie TV! (ma to sens co pisze? :lol: )
raczej nie wkładaj żadnych kabelków!!! a może poprostu masz gniazdo w TV wyrobione!!! też bywa!!!
pewnie nie pomogłem! :)
pozdro


Śro 12 Paź 2005, 23:14
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
tv mam nowy, kupiony 3 miechy temu. Nie ma wejscia S-Video tylko euro. Wiec taki kabel kupilem. Z roznymi trybami juz probowalem. Jest jeszcze jeden szkopol. Na mojej karcie jest zworka do przestawiania pomiedzy NTSC a PAL i w zasadzie ani tu ani tu nie ma kolorow. Juz naprawde nie wiem co mam robic...

a wogole to w tv nie mam zadnych ustawien tego typu...

_________________
w moderacji...


Śro 12 Paź 2005, 23:26
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Sprawdz na innym TV, sprawdż czy euro dobrze wciśnięte, co do formatów w sterach to szukaj! nie pamiętam jaki format dawałem! czepiam się TV bo często to ich wina! obecnie też mam nowy TV i wyrobione jest w nim wejście S-video i też musze dobrze ustawić żeby mieć kolor!!! może tez sprawdź karte u znajomego! ale jak dla mnie to nie wina karty!!!

pozdro


Czw 13 Paź 2005, 17:57
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Arti napisał(a):
Sprawdz na innym TV, sprawdż czy euro dobrze wciśnięte, co do formatów w sterach to szukaj! nie pamiętam jaki format dawałem! czepiam się TV bo często to ich wina! obecnie też mam nowy TV i wyrobione jest w nim wejście S-video i też musze dobrze ustawić żeby mieć kolor!!! może tez sprawdź karte u znajomego! ale jak dla mnie to nie wina karty!!!

pozdro


to nie wina karty, bo teraz mam podlaczony przez kabel S-Viedeo - Composite i obraz jest kolorowy tylko troche nieostry. A co do kabla to juz chyba wiem, ze musze zewrzec kilka pinow, ktore odpowiadaja za chrominacje i luminacje i podlaczyc je do pina odpowiedzialnego za compositee, ale dzieki za pomoc!

Pozdrawiam!

_________________
w moderacji...


Czw 13 Paź 2005, 20:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.