laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 19:37



Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Aktualnie prace związane z kompatybilnością urządzeń peryferyjnych pozwolą nam na określenie do końca tygodnia listę urządzeń kompatybilnych. W przypadku oprogramowania nie otrzymaliśmy informacji świadczących o przejścia na kolejny etap. Prosimy o cierpliwość.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 04 Gru 2012, 12:27
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 13:55
Posty: 3
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Witam,
Mam pytanko odnośnie flashowania SHIRU z karty SD.
Z flashowaniem ROMów z kabla USB i RKBatchTool nie mam problemu

Intryguje mnie czemu na SHIRU Shogun 7, korzystając z Android Recovery Menu 4.0 tablet nie jest w stanie zobaczyć karty SD.
Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
Próbowałem wiele kart (sformatowane na FAT32) z plikiem update.img w głównym katalogu.
Tablet nie jest w stanie go zobaczyć.
Na Youtubie widziałem że Shogun 10 nie ma z tym problemu


Wto 04 Gru 2012, 14:00
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Prosimy spróbować z kartą pamięci z systemem plików FAT. Można przygotować odpowiednio kartę pamięci programem hp usb disk storage format tool.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 04 Gru 2012, 18:48
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 13:55
Posty: 3
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
jeszcze jedno pytanie/prośba, skąd można ściągnąć oryginalny ROM 4.0.4 ICS do tego tableta? Ja też mam problemy z Jelly Bean,
przede wszystkim te czcionki mi się nie podobają i nie wszystko chodzi


Wto 04 Gru 2012, 21:31
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
X-kom "Aktualnie prace związane z kompatybilnością urządzeń peryferyjnych pozwolą nam na określenie do końca tygodnia listę urządzeń kompatybilnych." czy już coś wiadomo??


Wto 11 Gru 2012, 19:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 10 Gru 2012, 11:02
Posty: 18
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
jak wygląda sytuacja z nowym androidem na shiru samurai 7 ?


Śro 12 Gru 2012, 11:53
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
AndrewMD napisał(a):
jak wygląda sytuacja z nowym androidem na shiru samurai 7 ?


Na chwilę obecną nie pojawiły się żadne informacje związane z aktualizacją tego modelu. Zapraszamy również do strony www.shiru.pl

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 12 Gru 2012, 12:02
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 13 Gru 2012, 23:01
Posty: 8
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Panowie z X-kom a nie dało by sie tej czcionki uzyskac jak w Andku 4.0.4 bo to chyba jedyna rzecz która mnie irytuje w 4.1.1 w niektórych apkach nie mozna jej odczytac nawet


Czw 13 Gru 2012, 23:14
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Właśnie wgrałem JB oryginalnego ze strony 51cube i chodzi super czcionka jest jak w ICS :-P


Sob 15 Gru 2012, 15:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 13 Gru 2012, 23:01
Posty: 8
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
To z łaski swojej daj linka bo jakos na ich stronie go nie widac


Nie 16 Gru 2012, 23:57
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Jak tylko wrócę z pracy to wstawię link razem z opisem.
1. ta wersja wydaje mi się szybsza od tej z X-komu
2. nie ma roota (trzeba znaleźć sposób aby go zrobić, byłbym wdzięczny jak ktoś go znajdzie i udostępni)
3. brak beat audio (można dograć- wymagany root)
4. zero problemów z obsługa karty Patriot 32 GB (na wersji X-komu były niezłe cyrki - nawet system wgrywałem na nowo, co nie pomogło)
5. normalna czcionka, jak w wersji ICS
6. aplikacja, bądź flash karnela, aby działał urządzenia przez hub, na tej wersji nie działa, (kolega który go zrobił sądzę, że bez problemu przystosowałby go do tej wersji)


Pon 17 Gru 2012, 12:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 13 Gru 2012, 23:01
Posty: 8
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
To dam od siebie znalazłem chińskie oprogramowanie wgrałem ustawiłem język polski i działa cacy a co trzeba zrobić i co dograć mówię
Nie ma polskiej klawiatury jest angielska i chińska bez problemu z Google sie dogra
Nie ma roota (bez tego nie wywali się chińskich apek ) instrukcja rootowania na forum
Co jest
porządna czcionka
nie ma problemu z wzbudzaniem ( na 1,4 czasem nie można było tabletu wzbudzić po około 1h bezczynności ) Android 4.1.1 wersja kompilacji 1.5

Opis flasha po angielsku ale nie ma tam żadnej filozofii jest to wersja do U30GT ale z U30GT-Mini działa tak samo( btw jak ktos nie potrafi włączyć flash mode przyciskami jak ja to niech zrobi to co ja a mianowicie włączy program do flashowania z x-komu kliknie w "włącz tryb flash" następnie zakończy program x-komu i włączy RKBatchTool flash mode będzie już włączony w tablecie ja tak zrobiłem bo za cholerę nie mogłem tych 2 klawiszy wcisnąć jednocześnie )

Cytuj:
Download the latest firmware (see this link)

2. Within the firmware there is a Rockchip batch tool but this is in Chinese so use this version instead

3. Extract the Rockchip batch tool which includes the necessary drivers for Windows

4. Run the RKBatchTool_1.5.exe in the extracted Flashtool folder and select the image you downloaded from Cube

5. Shut down your tablet

6. Plug the USB cable into your tablet

7. Now pressing the power and volume + buttons together connect the other end of the USB cable to your PC

8. Once Windows notices a new device release the 2 buttons

9. When asked for drivers browse to the “drivers” folder within the extracted batch tool folder and select it allowing windows to install the driver. If you aren't asked for drivers and you get a device install failure go to Device Manager and look for Unknown Device. Right click on this and select update drivers. Browse to the folder within the RKBatchTool folder with the drivers for your OS (Win 7 64 bit in my case) and select this folder.

10. If all ok the "device 1 connected" square within the RKBatchTool_1.5 will change from grey to green

11. Press the “upgrade” button in RKBatchTool_1.5

12. The green square should change to orange showing that the flash operation is happening

13. If all ok you should get a success message at the end (takes about 3 minutes)

14. The tablet should reboot but if it does not then press the power button

15. The first boot after an upgrade takes much longer than a normal boot. Just be patient and wait for the lockscreen.

16. The default language will be Chinese. When you get a prompt hit the home button and then go to settings and look for the menu option with a letter A in a white box (this is language). Select this and then the top option on the right hand side of the screen. This will give you a list of languages. Select English (UK) or whatever and then restart the tablet.


Link mój upload na darmowym serwerze sprawdzone wgrane

Kod:
http://BillionUploads.com/byeifznxxl3d


Pon 17 Gru 2012, 17:09
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Kod:
http://www.slatedroid.com/topic/36799-stock-firmware-for-cube-mini-u30gt-new-24th-august-now-available/
link do różnych wersji softu, opis jak wyżej.
A gdzie jest sposób na root shoguna jb??


Pon 17 Gru 2012, 20:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 13 Gru 2012, 23:01
Posty: 8
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
tu link do Andka 4.1.1 rev 1.5 z rotem

Kod:
https://a170132.uranus.1blu.de//data/public/1cb51753d7830f206bdf245251cfa2ef.php?lang=en


Nie wiem czy link bedzie działac cały czas


Pon 17 Gru 2012, 20:51
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
a jest język pl? bo w wersji 1.4 jest język systemu i pisania pl


Pon 17 Gru 2012, 21:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.