laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:54



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Wybór chłodzenia 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 16:16
Posty: 8
Post Wybór chłodzenia
Witam . Doradzcie mi ktore chlodzenie bedzie lepsze do radeona 9600 His, Vga silencer rev 3 czy moze revoltec vga rs002 i przedewszystkim ktore bedzie cichsze. Czytalem ze przez silencera sypia sie karty , to prawda?


Nie 30 Sty 2005, 16:29
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Ja mam silencera rev 3 na 9800 pro. I wszystko wporządku, no zgadza sie karty sie sypią ale nie przez silencera tylko przez jego nieumiejętne założenie(zaduzy,zamały docisk, ukruszenie rdzenia, zła pasta termoprzewodząca itp). Naprawde jestem zadowolony z niego temp w budzi mi spadla sporo no i ta cisza. W trybie high karta jest chłodna no ale wentylek troche słychac, w trybie low karta jest cieplejsza ale i tak chłodniejsza od tego co bylo na standardowych chłodzeniu.

_________________
Atari ;)


Śro 02 Lut 2005, 08:08
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Dla wtajemniczonych: dojechała już nam dostawa z chłodzeniem Revolteca pod ATI.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 13 Lut 2005, 09:22
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post Re: Wybór chłodzenia
tanner napisał(a):
Witam . Doradzcie mi ktore chlodzenie bedzie lepsze do radeona 9600 His, Vga silencer rev 3 czy moze revoltec vga rs002 i przedewszystkim ktore bedzie cichsze. Czytalem ze przez silencera sypia sie karty , to prawda?


jest taki zestawik zalmana... tylko pasywne chlodzenie...
http://img.ktr.pl/w/wentzalzm80d/db.jpg
cena okolo 125-130 zloty... idealne do takiej karty...

_________________
Image Image


Nie 13 Lut 2005, 12:17
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
E z tym zalmanem ja bym brał silencera . Zalman jest do bani(przynajmnie z mojego punktu widzenia) za duzo sie na nim nie wyciśnie.Ten zalman jak nie bedzie nikt krecil grafiki za duzo to wystarczy. Do silencera dokupic radiatorki na pamieci i odlot i cichutki jest. I mozna na nim krecic. :D czyli to co tygryski lubią najbardziej.

_________________
Atari ;)


Nie 13 Lut 2005, 13:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 16:16
Posty: 8
Post 
Dzieki za porady. Kupilem revolteca i okazalo sie ze strasznie halasuje, dzisiaj go odeslalem i czekam na silencera, mam nadzieje ze bedzie cichy i przy zakladaniu nie nie popsuje .


Pon 14 Lut 2005, 21:17
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
Maciej napisał(a):
E z tym zalmanem ja bym brał silencera . Zalman jest do bani(przynajmnie z mojego punktu widzenia) za duzo sie na nim nie wyciśnie.Ten zalman jak nie bedzie nikt krecil grafiki za duzo to wystarczy. Do silencera dokupic radiatorki na pamieci i odlot i cichutki jest. I mozna na nim krecic. :D czyli to co tygryski lubią najbardziej.


do zalmana mozna tez dokupic klimatyzacje (wentylatorek) i bedzie bardzo ladnie smigal...

w ostatnim chyba komputer swiat - expert jest cos o wyciszaniu kompa... mysle ze dla poczatkujacych bedzie idealna lektura...

_________________
Image Image


Wto 15 Lut 2005, 11:29
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
No zgadza sie ze mozna dokupic wentylatorek ale wtedy ile caly zestaw wyjdzie???. A silencer kosztuje no max 60zł. A i tak wydajnością bije zalmana.


ps. myśle ze nie o mnie chodzilo z tym czytaniem na temat wyciszania. :P

_________________
Atari ;)


Wto 15 Lut 2005, 15:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
Maciej napisał(a):
No zgadza sie ze mozna dokupic wentylatorek ale wtedy ile caly zestaw wyjdzie???. A silencer kosztuje no max 60zł. A i tak wydajnością bije zalmana.
ps. myśle ze nie o mnie chodzilo z tym czytaniem na temat wyciszania. :P


forum bedzie jak juz my zapomnimy o TYM watku, wiec napisalem na zas:)))
poza tym czytaja to osoby rozne, znawcy i amatorzy, mysle, ze kazdy cos znajdzie dla siebie

_________________
Image Image


Wto 15 Lut 2005, 22:45
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 08:13
Posty: 36
Miejscowość: Czestochowa
Post 
mam problem odkad zainstalowalem athlona 64 3000+ soc 939 karta graficzna mi sie ciagle przegrzewa :( . Moja karta to radeon 9550 gigabyte 128ram i 128 bit jakie chlodzenie bedzie do niej odpowiednie i w miare tanie ??


Czw 03 Mar 2005, 08:22
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Wiesz nie sadze zeby zmiana chłodzenia była konieczna wystarczy tylko poprawic cyrkulacje powietrza w obudowie. Z przodu zamontowac wiatrak najlepiej jakis 92mm lub 120 wolnoobrotowy (cicho bedzie) i z tyłu podobnie tylko zeby wyciagał powietrze z obudowy, powinno pomoc.
Ps dlaczego sadzisz ze grafika sie przegrzewa???

_________________
Atari ;)


Czw 03 Mar 2005, 17:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 08:13
Posty: 36
Miejscowość: Czestochowa
Post 
poniewasz ze zmana plyty glównej i procka zmienilem tez obudowe na logica Q5 i ma ten wentylator do wyciagania powietsza oraz te kable do mierzenie temperatury i jak dochodzi do 40 c komp przestaje dzialac sciana sie a po ponownym uruchopmieniu wyskakuje blad radeona ze niby nie moze nadarzac z rysowaniem i muwi zeby zaistalowac najnowsze steriowniki co juz zrobilem przy samym windowscie jak nie wlanczam zadnej gry w karcie rosnie temp do 27 c i sie zatrzymuje jak wlacze jakas kre chociarzby samo menu po 30 min osiaga 40 stopni i komp sie zawiesza teraz chlodze to wentylatorem zwyklym nie do komputera i wszystko jest ok


Czw 03 Mar 2005, 19:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 08:13
Posty: 36
Miejscowość: Czestochowa
Post 
zamontowalem sobie to dej karty radiatorki miedziane na ram i wynik jest taki ze dochodzi juz do 42 C a w 3DMark05 dodskoczyl mi winik o 10 punktów i poslucham ciebie i kupie dodatkowy wentylator do obudowy moze i pomoze to cos.


Pią 04 Mar 2005, 13:34
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Dziwna sprawa bo 40st.C dla karty to właściwie nic. Większość nowych modeli rozgrzewa się spokojnie do 60-70st.C na fabrycznym chłodzeniu i nic im nie jest. Może rzeczywiście nie masz wentylacji w obudowie. Pamiętaj, że nawet ułożenie kabli w środku ma znaczenie dla przepływu powietrza.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pią 04 Mar 2005, 22:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Lut 2005, 11:48
Posty: 31
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Woj a jaki masz zasilacz w kompie??? Malo prawdopodobne jest to, zeby karta przegrzewala sie przy 40 stopniach :wink:

Wydaje mi sie, ze masz poprostu kiepski zasilacz, a z tego co piszesz o konfiguracji kompa wynika, ze potrzebuje juz sporo energii. :)
Wlanczajac gre (szczegolnie wymagajaca) pobor energii kompa wzrasta, jezeli rzeczywiscie masz kiepski zasilacz to moze nie wyrabiac i stad biora sie twoje problemy...

Musisz miec na uwadze takze to, ze przyczyna problemu moze byc tez sama karta, mozliwe, ze trafiles na jakis wybrakowany model....


Czw 10 Mar 2005, 09:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.