laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 02:03



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwane 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Mar 2016, 20:39
Posty: 7
Miejscowość: LKR
Post Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwane
Naprawiony Ascend P7 mimo wszystko idzie w odstawkę. Aktualnie przymierzam się do modelu o przekątnej 5,5". Najchętniej nie przekraczałbym kwoty 1500 zł, a jeśli jest coś wartego uwagi za tysiaka, to właśnie to wezmę. Prosiłbym o podpowiedź, który model może być najbliższy ideałowi. Wyjeżdżam za granicę na kilka miesięcy i żeby przesadnie nie nudziło mi się smartfon będzie służył również do grania stąd chęć posiadania większej przekątnej (a i przeglądanie internetu na tym zyska), a jednocześnie chcę, żeby to coś nadal względnie swobodnie mieściło się w kieszeni. Domyślam się, że w tym budżecie powyżej Adreno 405 nie podskoczę... i nie przeszkadza mi to. Już na Ascendzie P7 wyselekcjonowałem około setki produkcji, które niczego mocniejszego dla siebie nie potrzebują ;) Kwestia aparatu nie jest dla mnie zbyt istotna. Byle robił przyzwoite zdjęcia - to wystarczy. Tak samo od strony muzycznej smartfon nie musi wymiatać, od tego mam Sansę Clip. Pozostałyby kwestie zbijania taktów przez CPU/GPU, jakość wykonania, czy łatwość naprawy.

Moje osobiste typy (ta, po prostu odfiltrowane modele ;P):
Huawei Honor 5X
Lenovo Moto X Play
Huawei G8
Huawei Honor 6 Plus

Jak widać nie uwzględniam niczego, co nie ma ekranu fHD. Dobrze by było się tego trzymać ;)


Sob 19 Mar 2016, 00:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwan
Honor 6 plus z tej czwórki

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 19 Mar 2016, 22:30
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Mar 2016, 20:39
Posty: 7
Miejscowość: LKR
Post Re: Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwan
Moc argumentów przekonała mnie, aby brać 6 Plus... Serio nie da się jakoś uzasadnić, dlaczego warto mi dołożyć 400 zł względem takiego Honor 5X? W oczekiwaniu na odpowiedź uznałem, że właśnie ten tańszy model byłby "w miarę". 16 GB wewnętrznej jakoś mi wystarczy, skoro na Ascend P7 nie umiem przekroczyć 50% zajętej mimo wgrania około setki gier (do zdjęć/filmów i tak mam microSD 64 GB). A i GPU Adreno 405 i Mali-628 MP4 są bardzo blisko siebie, przynajmniej według Notebookcheck, dlatego trochę krzywo patrzę na tę rekomendację. No i ten stary Android. Ale za to 3 GB RAM i pojemniejsza bateria. To bym lubił. Z tym, że po przygodach z obecnym Ascend P7 nie jestem pewien, czy ponownie chcę modelu mającego szkło z przodu i z tyłu. Ładne to (ba! piękne ;)), ale dodatkowy stres o niepotrzebne uszkodzenia.
Eh, byłby łatwo dostępny Xiaomi Redmi Note 3 Pro, to bym brał bez pytania się o to, co lepsze. Snapdragon 650/Adreno 510 wydają się być stworzone dla moich wymagań. A tak głowa boli, bo co wybór, to albo ciut za drogo, albo za duży kompromis, bo przycięli RAM i wewnętrznej pamięci.


Nie 20 Mar 2016, 17:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwan
Więcej RAM większa bateria o ile pamiętam ma też poza A-GPS internetowym i pełny GPS, z minusów jest trochę starszy. Pomiędzy nimi jest jeszcze Honor 7 ale trochę mniejszy

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Nie 20 Mar 2016, 20:23
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 17 Cze 2016, 13:20
Posty: 2
Post Re: Nie-za-drogie, a dobre pięć i pół cala pilnie poszukiwan
Ja mam teraz Huawei Y6, ma on 5 cali i jestem bardzo zadowolony, dlatego na pewno nowsza wersja, będzie tylko ulepszeniem :D

_________________
http://airportgdansktransfer.com/


Pią 17 Cze 2016, 13:55
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.