laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 08:21



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
 Problem z dyskiem i neostradą[Suse 10.1] 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Sty 2007, 22:49
Posty: 2
Miejscowość: Częstochowa
Post Problem z dyskiem i neostradą[Suse 10.1]
Witam, mam problem z Suse 10.1 napisałem już na forum.suse.pl, ale nie dostałem odpowiedzi ;( dlatego piszę na tym forum. Mówiąc od razu, ze nie jestem orłem z znajomości Linuxa. Poniżej przedstawiam mój problem.

Pierwszy problem pojawia się od razu przy instalacji w czasie wykrywania dysków twardych wyskakuje błąd "Twój komputer posiada jeden dysk RADI i że Kernel 2.4 obsługiwał tylko parę urządzeń, a Kernel 2.6 nie obsługuje ich" gdy nacisnę ok i pójdę dalej nie ma więcej błędów, ale pojawia się gdy z menu rozruchowego Suse(LILO) wybieram windowsa to pojawia się czarny ekran i błąd "chainloader(hd1,0)+1" więcej już nic się nie dzieje, trzeba zrestartować komputer i uruchomić przez botowanie na płycie. Teraz napiszę o moim drugim problemie jest to neostrada zapewne zaraz podacie linki, ale już przeczytałem całe forum i wszystkie strony związane z suse i żaden artykuł nie pomógł :( , gdy klikam na ikonkę Kinternet pokazuje się iskierka i po chwili znika, kiedy wejdę do rejestru mam takie coś
Cytuj:
SuSE Meta pppd (smpppd-ifcfg), Version 1.59 on linux-el.
Status is: disconnected
trying to connect to smpppd
connect to smpppd
Status is: disconnected
Status is: connecting
pppd[0]: Plugin pppoatm.so loaded.
pppd[0]: PPPoATM plugin_init
pppd[0]: Plugin passwordfd.so loaded.
pppd[0]: PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
pppd[0]: failed to create socket: Address family not supported by protocol
Status is: disconnected
pppd[0] died: Fatal pppd error (exit code 1)

nie wiem co jest tego powodem mój modem to Thomson (czarny). Ponieważ ze jestem zielony w linuxie więc proszę o wyrozumiałość. Poniżej zamieszczam elementy mojego PC
Cytuj:
Procesor AMD Athlon 64 3000+
Płyta główna: Asus K8N4-E Deluxe na nForce4
Karta graficzna: Gainward 6600GT PP! Ultra/1960PCX 128MB DDR3 Golden Sample PCI-E 16x
Karta dzwiękowa: SB live 5.1
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200obr. 200GB SATA i Seagate Barracuda 7200obr. 80GB ATA
Neostrada: SpeedTouch 330


PS. na dysku SATA mam Windowsa, a na dysku ATA Suse

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez eldiablo22 Sob 12 Maj 2007, 12:13, edytowano w sumie 3 razy



Wto 09 Sty 2007, 23:00
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Ogolnie to zajrzyj tutaj. Jesli chodzi o problem z ladowaniem sie Windowsa w bootloaderze to musisz przestudiowac sobie manuala od Gruba. Poszukaj na necie w googlach 'Grub konfiguracja' lub podobnie. Poprostu masz zly wpis, jesli chodzi opartycje windowsowa. Podejrzewam ze partycja windowsowa jest wykryta jako /dev/sdxy a linuxowa jako /dev/hdxy - gdzie x to literka a y to cyferka :)

Jesli chodzi o neostrade to zerknij na linka ktorego Ci podalem, tam masz w dziale Artykuly opisane miedzy konfiguracje Neo ale i nie tylko.

Na poczatek pracy z linuxem sprobuj zainstalowac Ubuntu (mozna zamowic za darmo, przyjdzie poczta) lub Auroxa - jesli nie masz, sciagnij u kogos ISO.

Pozdrawiam

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Czw 11 Sty 2007, 13:11
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.