laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 22:32



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Blazer napisał(a):
A przy tej liczbie "629760K" jest OK, czy BAD?
W biosie powłączałeś wszystko odnośnie złącza M.2 - PCIe x4, NVMe itp.
Sprawdź jeszcze temperatury dysku podczas testu np. programem CrystalDiskInfo.
Może ten artykuł Ci pomoże (choć dotyczy Windowsa 7/8): https://superuser.com/questions/624979/ ... -for-a-ssd


jest OK,
w biosie nic nie zmieniałem, bo nie wiem co ewentualnie trzeba zmienić
temperaturę zmierzyłem HWMonitorem i przy testowaniu max było 47 stopni
artykuł przejrzę później
+ napisałem do supportu ADATY, zobaczymy co odpiszą
zastanawiam się czy go nie zwrócić, bo jest na okresie 15 dni w xkomie i dołożyć do samsunga

jestem trochę wkurzony na ADATĘ, bo kilka dni temu zakupiłem ich pendriva, który nie działał, kiedyś po 2 latach padł mi ich dysk zewnętrzny, a teraz jeszcze cyrki z SSD


Nie 14 Paź 2018, 15:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Nie wiem co Ci napisać, jutro powinienem mieć jeden egzemplarz SX8200 do testów to sprawdzę i Ci odpiszę jak to wygląda u mnie.


Nie 14 Paź 2018, 17:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Po wstępnej rozmowie z supportem Lenovo dowiedziałem się, że BIOS nie obsługuje interfejsu NVMe. Więc laptop nie jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości dysku. Zobaczymy jak rozkręci się sytuacja. Jeśli jesteście zainteresowani rozwojem sytuacji to dajcie znać, a jak nie to temat możemy uznać za zamknięty. Dziękuje wszystkim za komentarze i pomoc.
Pozdrawiam


Śro 17 Paź 2018, 13:03
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Czyli pewnie niedługo wypuszczą aktualizacje która powinna rozwiązać problem.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 17 Paź 2018, 17:17
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
bananowy15 napisał(a):
Po wstępnej rozmowie z supportem Lenovo dowiedziałem się, że BIOS nie obsługuje interfejsu NVMe. Więc laptop nie jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości dysku. Zobaczymy jak rozkręci się sytuacja. Jeśli jesteście zainteresowani rozwojem sytuacji to dajcie znać, a jak nie to temat możemy uznać za zamknięty. Dziękuje wszystkim za komentarze i pomoc.
Pozdrawiam

To dziwne, bo niby skąd takie prędkości w tym teście: https://planetagracza.pl/test-laptopa-l ... 30-gaming/
Jaką masz wersję Biosu.

P.S. Oczywiście dawaj znać co i jak.


Śro 17 Paź 2018, 19:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Gajwer napisał(a):
Czyli pewnie niedługo wypuszczą aktualizacje która powinna rozwiązać problem.

Otóż nie wiadomo, czy takowa w ogóle będzie, a jeśli tak to kiedy. Gdy zapytałem o kontakt do osoby, z którą mógłbym o tym porozmawiać, przekazano mi informację, że zależy to od programistów w Chinach :D
W specyfikacji na stronie producenta widnieje, że obsługuje dyski SSD PCIe (brak NVMe) do 512 GB. Więc ta aktualizacja może nigdy nie nadejść, a niedługo wchodzi na rynek model Y730, który już takie dyski obsługuje, więc komu będzie zależało to pewnie kupi nowszy model.
Mam jeszcze tydzień czasu na ewentualny zwrot i sam już nie wiem, czy czekać i wierzyć, że wypuszczą niebawem tą aktualizację. Czy jednak wymienić Y530 na Y730 lub Della G3.


Śro 17 Paź 2018, 21:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Blazer napisał(a):
To dziwne, bo niby skąd takie prędkości w tym teście: https://planetagracza.pl/test-laptopa-l ... 30-gaming/
Jaką masz wersję Biosu.

P.S. Oczywiście dawaj znać co i jak.


BIOS: LENOVO 8JCN44WW, 13.08.2018 - aktualizowałem go na najnowszy dostępny na stronie producenta.

A co do artykułu, to dałeś mi iskierkę nadziei. Tylko na ile ten test jest wiarygodny, bo według specyfikacji Lenovo laptop nie obsługuje NVMe. Muszę dokładnie prześledzić ten artykuł i spróbuję skontaktować się z autorem tego artykułu. Chociaż zdaje mi się, że test został zrobiony na innym urządzeniu, a tutaj wrzucony tylko screen. Badany egzemplarz jest w lepszej konfiguracji (ja posiadam i5-8300H + gtx1050), a z tego co się orientuję to czasami lepsze specyfikacje mają jakieś bonusy extra. Testowany laptop może być z dystrybucji zagranicznej, wszystko możliwe, bo na stronie x-komu nie znalazłem egzemplarza z dyskiem na NVMe.

Pozdrawiam


Śro 17 Paź 2018, 21:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 16 Paź 2018, 15:45
Posty: 2
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Cześć,

Sam przymierzam się do zakupu Legiona Y530 i szukałem jaki dysk SSD by można zamontować. Znalazłem specyfikację według której NVMe jest wspierane http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo%20Laptops/Lenovo%20Legion%20Y530%20(15_)/Lenovo_Legion_Y530_15ICH_Platform_Specifications-win527.pdf . Ciekawe co jest prawdą...


Śro 17 Paź 2018, 21:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
arek.p1991 napisał(a):
Cześć,

Sam przymierzam się do zakupu Legiona Y530 i szukałem jaki dysk SSD by można zamontować. Znalazłem specyfikację według której NVMe jest wspierane http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF ... 530%20(15_)/Lenovo_Legion_Y530_15ICH_Platform_Specifications-win527.pdf . Ciekawe co jest prawdą...


Lepiej zawsze kupić z HDD, a SSD dokupić we własnym zakresie. Wtedy wiesz co kupujesz, bo żaden sklep nie odpowie Ci jakie dyski montują, bo to losowe - sam to przerabiałem.
Note: The specifications above may not be available in all region :D
Niby obsługa NVMe zależy tylko i wyłącznie od BIOSu, to teraz ciekawe czy jak wejdę na angielską/chińską stronę Lenovo i pobiorę stamtąd BIOS, to czy będzie hulać. Jutro napiszę ponownie do nich i zobaczymy co mi odpowiedzą, skoro w innych regionach obsługuje.

Wystarczyło gdybym uzyskał odpowiedź, że w przyszłości będzie ta aktualizacja. A tak muszę się z nimi bawić w kotka i myszkę.

A co do zakupu, to w tym miesiącu lub na początku listopada ma być dostępna wersja Y730, a ona już obsługuje NVMe + posiada Thunderbolta.

Pozdrawiam


Śro 17 Paź 2018, 21:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Znalazłem też coś takiego:
https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Lap ... -p/4170731


Śro 17 Paź 2018, 23:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Blazer napisał(a):

Widziałem ten artykuł, zresztą kolega arek.p1991 w poście wyżej wrzucił link do tej specyfikacji. Zamierzam jutro ponownie napisać do supportu, zobaczymy co mi odpowiedzą.

Pozdrawiam


Śro 17 Paź 2018, 23:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Mar 2018, 22:39
Posty: 44
Post Re: Dell G3 vs. Lenovo Legion Y530 vs. Asus Vivobook Pro
Po wysłaniu specyfikacji ze strony Lenovo, dostałem taką odpowiedź :D

Płyta główna wspiera standard NVMe dla magistrali PCI, nie oznacza to jednak, że gwarantujemy uzyskanie deklarowanych przez producenta danego podzespołu prędkości zapisu i odczytu danych, a jedynie kompatybilność takich podzespołów. Co więcej Lenovo nie wyznacza żadnych wartości minimum/maximum dla zapisu danych czy przepustowości magistrali PCI. Rozumiem pana zastrzeżenia, niemniej nie stanowią one podstawy do serwisu urządzenia. Nie umiem też określić czy nowe wersje BIOS zmienią obsługę dysków SSD NVMe, co więcej kod na którym BIOS jest oparty jest zunifikowany i rodzaj obsługi nie zależny od regionu.

Wcześniej zapierali się, że nie wspiera, a teraz zrzucają winę, na dysk :D


Czw 25 Paź 2018, 13:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.